Biznes Pozostałe

Drukarka laserowa

Czy wyobrażasz sobie jak prowadzić firmę bez takiego urządzenia jak drukarka laserowa czy atramentowa ? Za każdym razem, gdy coś drukujesz, używany laptop lub komputer wysyła duży strumień danych do drukarki. Zazwyczaj kilka megabajtów lub milion znaków. Istnieje wbudowana elektroniczna płyta główna, która odbiera ten sygnał z laptopa lub komputera. Następnie dekoduje wszystkie dane wysyłane w prostym języku maszynowym, który jest używany do tego, aby różne elementy drukarki laserowej działały w określony sposób.

Elektroniczna płyta główna następnie aktywuje drut koronowy po zdekodowaniu danych. Drut koronowy to drut wysokiego napięcia, który przekazuje ładunki statyczne do wszystkiego, co znajduje się w jego pobliżu. Głównym zadaniem drutu koronowego jest ładowanie bębna fotoreceptorów. Odbywa się to tak, że fotoreceptor uzyskuje ładunek dodatni na swojej powierzchni.

drukarka laserowa

W tym samym czasie elektroniczna płyta główna aktywuje laser. Laser następnie rysuje obraz na dodatnio naładowanym bębnie fotoreceptorowym. Laser pozostaje nieruchomy i nie porusza się, aby wypalić obraz na bębnie fotoreceptorowym. Wykorzystuje się tutaj ruchome lustro do odbijania lasera na bęben fotoreceptorowy. Kiedy laser uderza w bęben fotoreceptorowy, kasuje ładunek dodatni, który powstał na bębnie fotoreceptorowym. Skasowanie ładunku dodatniego skutkuje powstaniem w jego miejscu ładunku ujemnego. To właśnie ten ładunek ujemny służy jako układ materiału do druku, a ładunek dodatni wskazuje, że strona musi pozostać pusta w tym obszarze.